.
پنجشنبه 28 تير 1403.
Jul 18 2024.

دانشگاه‌های کیش

در کیش‌سلام به معرفی دانشگاه‌های کیش پرداخته‌ایم. 

پرديس بين المللي كيش دانشگاه تهران

پردیس بین الملی کیش دانشگاه تهران

دانشگاه تهران، با حدود 80 سال پيشينه موثر و با توجه به برنامه­ هاي راهبردي بلندمدت علمي، آموزشي و پژوهشي خود و تحقق اهداف مشخص شده چشم انداز بيست ساله كشور ،پرديس بين المللي كيش را در سال 1386 تاسيس و توسط جناب آقاي دكتر ضرغام با سوابق علمي آموزشي و اجرايي برنامه ريزي و راه اندازي نمود.

جمعيت فارغ التحصيلان حدود 1500 نفر بوده كه بسياري در دانشگاه هاي معتبر و از جمله خود اين دانشگاه در مقاطع بالاتر مشغول تحصيل بوده و يا در مناصب بالاي مديريتي و اجرايي مشغول به كار مي­باشند.
كادر علمي پرديس بين المللي كيش شامل اعضاي هيأت علمي باسابقه دانشگاه تهران و ساير دانشگاه هاي معتبر ايران و نيز در صورت نياز اساتيد دعوت شده از دانشگاههاي خارج از كشور مي باشد. 
ساختمان پرديس بين المللي كيش دانشگاه تهران در نزديكي ساحل شمالي جزيره كيش قرار گرفته است . 
پرديس هم اكنون داراي مجموعه كلاس هاي مجهز به امكانات جديد آموزشي، آتليه­ ها، كارگاه­ها و آزمايشگاه­هاي و آتليه هاي مجهز به سيستم هاي سمعي و بصري، كتابخانه، سالن­ هاي اجتماعات، سالن دفاع پايان نامه، فروشگاه كتاب و لوازم التحرير، سايت هاي رايانه و شبكه اينترنت، لابراتوار مجهز زبان، سالن آموزش و تمرين موسيقي، مركز تندرستي و آمادگي جسماني ،سالن ورزشي، مركز بهداشت و درمان ونيز مركز مشاوره، كافي شاپ و رستوران مي­باشد كه بر اساس آخرين استانداردهاي جهاني فضاهاي آموزشي تهيه شده و استفاده از اين امكانات بصورت تمام وقت براي دانشجويان اين پرديس امكان پذير است. علاوه بر اين، دانشجويان اين پرديس مجاز به استفاده از بسياري از امكانات و فضاهاي ورزشي و تفريحي موجود در جزيره كيش طبق برنامه ارائه شده از سوي دانشگاه مي باشند. همچنين دانشجويان پرديس بين المللي كيش ، با هماهنگي اين پرديس مي توانند از امكانات خوابگاهي و اقامتي در جزيره كيش بهره مند شوند.
طرح توسعه دانشگاه پرديس بين الملي كيش دانشگاه تهران مجموعه بزرگي است در شهرك دانشگاهي كه در جنوب و جنوب غربي كيش در حال اجرا است .مساحت كل پروژه درحدود ده هكتار متر مربع مي باشد كه به پنج دانشكده عمده تقسيم بندي خواهد شد:

1-دانشكده فني و مهندسي

2- دانشكده هنر و معماري

3- دانشكده علوم بنيادي و منابع طبيعي

4- دانشكده علوم رفتاري و اجتماعي

5- دانشكده ادبيات و علوم انساني

 

فضاي آموزشي دانشگاه در حدود 3/5 هكتار و حدود 50% از كل اراضي طرح به فضاهاي سبز و محوطه هاي عمومي اختصاص يافته است . تعداد كل دانشجويان در افق طرح حدود 5000 نفردر نظر گرفته شده است. مبلغ مورد نياز براي اين طرح از طريق درآمدهاي پرديس،تسهيلات و وامهاي دريافتي از بانك،و نيز كمك هاي مردمي تامين خواهد شد

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 06 آذر 1393 ساعت 03:43
  • اندازه قلم
دانشگاه‌های کیش - 5.0 out of 5 based on 2 votes

کیش سلام,تنها مرجع راهنمای سفر,زندگی, فرصت‌های شغلی و سرمایه‌گذاری در جزیره کیش